Vybíráme zabezpečovací systém

Při výběru zabezpečovacího systému vycházejte z toho, že systém má za úkol Váš majetek chránit, v řádově vyšších hodnotách než je cena systému. Proto musíte mít jistotu, že se na váš zabezpečovací systém můžete spolehnout. Snad nikoho by nenapadlo kupovat zabezpečovací systém na tržišti, ale ani nákup v supermarketech bychom Vám nedoporučovali.

Výrobky musí být atestovány dle normy ČSN EN 50131-1, která stanovuje základní požadavky na zabezpečovací systémy, případně i schváleny Českou asociací pojišťoven. Pokud zabezpečovací systém používá některá rádiová nebo telekomunikační rozhraní, potom musí zároveň splňovat i požadavky ČTÚ VO-R/10/06.2009-9. Tato schválení jsou určitou zárukou kvality EZS (elektroniských zabezpečovacích systémú) a výrazně Vám usnadní jednání s pojišťovnami o akceptaci zabezpečení objektu.

Povinností firmy instalující zabezbečovací systémy je: prokázat se koncesní listinu pro montáže EZS, ale i to, že byla dodavatelem nebo přímo výrobcem proškolena k instalaci daného zařízení (platným certifikátem). Samozřejmostí je i zajištění servisu a případných oprav.

Zabezpečovací systém může být:

 • drátový

  drátové prvky jsou levnější, je třeba kabelový rozvod (musí se sekat, vrtat). Tímto se celý systém prodráží a instalace trvá déle.
  Sytém se špatně rozšiřuje o další prvky.


 • bezdrátový

  systém nepotřebuje kabeláž (žádné sekání, minimální vrtání), prvky jsou napájeny z baterií (životnost až 3 roky). Montáž celého systému je rychlá a čistá.
  Velmy dobře se rozšiřuje, prvky se dají přemístnit při změne nábytku a když se stěhujete můžete si ho vzít sebou.

Objekty které chcete zabezpečit:

 • rodinný dům - (větší provozovny, komerční objekty...)

  rodinný dům má z pravidla více místností, které je potřeba zabezpečit. Pro zabezpečeni je vhodý sytém, který je inteligentní, dá se přispůsobyt potřebám a požadavkům na ochranu. Pro tyto potřeby je vhodný systém OASIS. Ohlídá Vám majetek před vloupáním, požárem, únikem plynu, zatopením vodou, nebezpečím mrazu, nebezpečím přehřátí, zdravotní potíže a další rizika. A všechny tyto druhy rizik Vás dokáže upozornit formou SMS zpráv na Vámi určený telefon. Může ovládat elektriské zámky, garážová vrata či bráty, jak z klávesnice, tak i z mobilního telefonu.
  Systém nabízi také domácí automatizaci, ovládání spotřebičů na dálku (světla, zásuvky a pod.) a řízení topného systému.

 

 • byt - (garaž, chata, chalupa, malá provozovna...)

  byt je z pravidla menší než rodinný dům a nevyžaduje tak rozsáhlý zabezpečovací systém. Pro byty je vhodný systém AZOR. O proti systému OASIS neumí ovládat spotřebiče, nenabízí domácí automatizscia, nanabízí ochranu před
  zatopením vodou, nebezpečím mrazu a nebezpečím přehřátí. A však ohlídá Vám majetek před vloupáním a požárem.
  Má velmi jednoduché ovládání, je cenově dostupnější než systém OASIS.

 

Poskytované služby:

Všechny systémy jsou dodávany s GSM komuníkátorem (v podstatě obsahují mobilmí telefon) a s aktivní SIM kartou. Díky tomu můžete systém ovládat mobilním telefonem,zasílat příkazy sms zprávou, také zavolat do sytému kde Vás hlasové menu uvítá. Dozvíte se v jakém stavu se systém nachází (zajištěno, odjištěno), dále Vám nabýdne jestli chcete zajistit nebo odjistit a na konec budete infornováni o provedeném příkazu. Dále můžete systém ovládat z internetu, je pro Vás připravena internetová stránka, kde je systém zaregistrován. Na této stránce se přihlásáte a mužete Váš systém ovládat. S instalovaným systémem dostávate službu Celková ochrana majetku na 6 měsíců zdarma bez jakých koliv závazků s bezkonkurenčními vyhodami.

0,00 Kč
cena včetně DPH